https://legzestechnika.com/

Légzésterápia

Sokan úgy gondolják, hogy a légzés olyan természetes folyamat, amit nem kell tanulni vagy fejleszteni, de valójában a helytelen légzési szokások negatív hatással vannak az egész testünkre, elménkre és érzelmi egyensúlyunkra. Ha szeretnél több energiát, jobb hangulatot és fizikai állapotot elérni, a légzésterápia izgalmas, új lehetőségeket rejt Számodra.

Mi a légzésterápia?

A légzésterápia olyan módszer, amely hatékony eszközöket kínál ahhoz, hogy a meglévő fizikai betegségeket gyógyítsuk, a mentális és pszichés panaszokat megszüntessük, növeljük az energiaszintet és javítsuk az életminőséget. Mindez úgy történik, hogy légzéstechnikák alkalmazásával hatást gyakorlunk az automatikusan működő légzésünkre, és elkezdjük azt tudatosan irányítani gyakorlatok által. Ez a leginkább úgy valósul meg, hogy változtatunk a légzés ritmusán, a be- és kilégzések arányán, a légzésszünetek hosszán, a légzés helyén a mellkason belül, a légzés mennyiségén, ill. a belégzés helyén (orron vagy szájon át). Ezek a beavatkozások különböző változásokat idéznek elő a hormonális- és idegrendszerben ill. az egyes szervrendszerekben, az elme állapotában és a pszichés állapotokban.

Hogyan működik?

A légzésterápia úgy működik, hogy légzéstechnikák alkalmazásával hatást gyakorlunk az automatikusan működő légzésünkre, és elkezdjük azt tudatosan irányítani gyakorlatok által. Ez leginkább úgy valósul meg, hogy változtatunk a légzés ritmusán, a be- és kilégzések arányán, a légzésszünetek hosszán, a légzés helyén a mellkason belül, a légzés mennyiségén, ill. a belégzés helyén (orron vagy szájon át). Ezek a beavatkozások különböző változásokat idéznek elő a hormonális- és idegrendszerben ill. az egyes szervrendszerekben, az elme állapotában és a pszichés állapotokban.

Mi a tudományos háttere a légzésterápiának?

A légzésterápia alapvető háttere az, hogy a légzés nem csupán a gázcsere mechanizmusán keresztül hat a szervezetünkre, hanem közvetlenül befolyásolja az automatikusan működő vegetatív idegrendszert, az elménk működését, a pszichés állapotunkat és még az energiaszintünket is.

Adott légzéstechnikák alkalmazásával fizikai szinten változások következnek be a vérkeringésben, az emésztésben, az anyagcserében, a hormonális- és idegrendszerben, az izomtónusban stb. Mentális és érzelmi szinten a tudatos légzéssel közvetlenül hathatunk az elménkre és pszichés állapotainkra is. A légzésünk uralása az egyik legjobb módja annak, hogy irányítást szerezzünk az elménk működése, vagyis a gondolkodásunk felett. Például ha rendezzük a légzésünket, az elménk is rendeződik. Ha mély levegőket veszünk, és sóhajtásszerűen kifújjuk, akkor megszabadulunk a felgyülemlett stressztől. Ha lassú, nyugodt légzést végzünk, akkor relaxált állapotba kerülünk. Ugyanez működik fordítva is: az elménk is közvetlenül hat a légzésünkre. Erre példa, ha felzaklatnak minket, akkor felszínesen, rendszertelenül vesszük a levegőt. Ha meglepnek, akkor eláll a lélegzetünk. Végül, de nem utolsósorban a légzés energiával is ellátja a testünket és egész lényünket, ezáltal segít a feltöltődésben, az energikusság és vitalitás megtartásában.

A légzésterápia kiválóan alkalmazható az alábbi területeken:

  • szív-érrendszeri problémák
  • légzőszervi betegségek (például asztma, allergia, beszűkült légzésfunkciók),
  • túlkompenzált idegi állapotok és kimerültség esetén, szorongásos problémák, pánikbetegség és depresszió
  • emésztési diszfunkciók
  • stresszoldás
  • alvászavarok (alvási apnoe, fogcsikorgatás, horkolás)
  • gyenge immunműködés
  • általános energiahiány
  • ízületi problémák
  • túlsúly
  • étvágy csökkentése
  • erőnlét, állóképesség javítása
  • regeneráció gyorsítása
  • relaxáció és meditáció támogatása

Hogyan zajlik egy légzésterápiás alkalom?

A légzésterápia egy konzultációs alkalommal indul. Ennek során átbeszéljük a felmerülő problémát, és azt is, hogy mi az a kívánt állapot, mik azok az eredmények, amiket el szeretnél érni. Az ezt követő alkalmakon megtanulhatod a helyes légzés elméleti hátterét, egészségügyi összefüggéseit, ill elsajátíthatod azokat a légzéstechnikákat, amelyekkel a céljaidat el tudod érni. A légzéstechnikát együtt gyakoroljuk, hogy Te magad is megtapasztald és érezd a hatásait, ill. hogy olyan szinten begyakorold, hogy később egyedül is tudd alkalmazni.

A légzésterápiás alkalom történhet személyesen vagy online módon.

  • Az első alkalom javasolt időtartama: 75 perc.
  • A további alkalmak javasolt időtartama: 60 perc.

A további alkalmak akkor válnak igazán hatékonnyá, ha már egyénileg is gyakoroltál. Ezeken az alkalmakon a felmerült kérdéseket, a megszerzett tapasztalatokat is átbeszéljük, ill. finomhangoljuk a gyakorlatokat.

Mi történik utána?

A légzésterápiás gyakorlatokkal a legjobb hosszútávú eredményeket akkor lehet elérni, ha megváltozik a légzésed olyan időszakokban is, amikor már nem fordítasz kifejezett figyelmet rá. Ez a megközelítés arra épül, hogy a légzésszabályozást irányító agyi központ tanítható. Annak érdekében, hogy ez a rendszer az új megközelítést átvegye gyakorlás szükséges. A rendszeres gyakorlás segít a meglévő mintázatokat átírni, és ennek hatására a kívánt eredményeket elérni.

Milyen eredmények várhatók?

A légzésterápia számos ember számára hozott jelentős változásokat az egészség és a jóllét terén. Hangulati, érzelmi problémák esetén az általános hangulatot és a mentális egészségét javította. Stresszes, feszített életmód mellett csökkentette a stresszt és a szorongást. Alvászavarokat, alvási nehézségeket, ill. apnoét segített elmulasztani. Túlsúly problémával küzdőknél jelentős fogyást lehetett általa elérni. Magas vérnyomástól szenvedőknél segített normalizálni a vérnyomását. Ezek csak néhány példa a sok sikertörténet közül, amelyek bizonyítják a légzésterápia hatásosságát.

Ezek a sikertörténetek inspirációt nyújthatnak Számodra, hogy kipróbáld a légzésterápiát és megtapasztald annak óriási előnyeit. Ne várj tovább, indulj el egy egészségesebb élet felé a légzésed megfelelő kezelésével.

Engedd meg, hogy segítsünk elérni az optimális egészség és jóllét állapotát, a mindennapi életminőség javulását!

Kapcsolatfelvétel

    Tárgy*

    Adatkezelési tájékoztató *